Bestseller
„Szkoła Mówców

Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy”

Zbiór praktycznej wiedzy i ćwiczeń, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. 

Dowiesz się dzięki książce: 

Jak występować publicznie inaczej niż wszyscy
Jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji
Jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta
Jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami

Wydawnictwo Onepress  | 320 stron

Przeczytaj fragment 

Opinie o książce:

Książka Szkoła Mówców jest nie tylko bardzo praktycznym podręcznikiem dla osób przemawiających publicznie, ale również skłania do autorefleksji i motywuje do zmian złych nawyków. Książka jest kompletna – znajdziemy w niej nie tylko sprawdzoną i skuteczną strukturę prezentacji, ale również ćwiczenia do pracy nad emisją głosu i naszą mową ciała. Przytaczanie przykładów, prawdziwych historii, odsyłanie do filmów na YT pozwala czytelnikowi lepiej przyswoić przekaz i zrozumieć o co tak naprawdę chodzi w dobrej mowie. Chodzi o to by przekaz był przemyślany, dostosowany do odbiorcy, miał strukturę, przykuwał uwagę, zapadał w pamięć,
a mówca swoją mową ciała i głosem był spójny z tym przekazem. Autorka Lidia Buksak wskazuje jak to zrobić i daje rozwiązania oraz ćwiczenia do regularnej pracy nad sobą. Książkę czyta się jednym tchem. Trudno się oderwać. Polecam. Moim zdaniem najlepsza pozycja na rynku w temacie przemówień publicznych i prezentacji biznesowych.

Robert Szymczak

Zanim sięgnąłem po „Szkołę Mówców” Lidii Buksak miałem już pewne doświadczenie w zakresie aktywności, ćwiczeń, treningów i świadomości na czym polega dobre wystąpienie publiczne. Ba! na czym powinna polegać dobrze skonstruowana wypowiedź w ogóle. Od tej książki oczekiwałem potwierdzenia, dodatkowych wskazówek i ćwiczeń, może propozycji odmiennej metodologii. Tymczasem…. Znalazłem znacznie więcej. Lidia Buksak z pewną nieśmiałością, ale wyraziście poprowadziła mnie po meandrach budowania myśli i nadawania im wyrazu, pożądanej ekspresji. Tego nie uczą w żadnych szkołach. Autorka wykorzystała całe swoje bogate doświadczenie i metodologię nauczania „mówienia pięknem”, ale przede wszystkim postawiła przed czytelnikiem pytanie o sens komunikowania się w określonej sytuacji. Najważniejsze według autorki nie jest jedynie zachowanie prawidłowych zasad dobrej dykcji, akcentowania i artykulacji, ale przede wszystkim uświadomienie sobie co i do kogo chcemy mówić. Za tym „chcę” idzie „w jaki sposób”. Najważniejsze w tej książce to afirmacja indywidualności. Metodologia tak, ale pamiętajmy o tym, że osobowość i indywidualna ekspresja liczą się najbardziej. Książka nie jest typowym podręcznikiem. Powiedziałbym raczej, że towarzyszy nam w refleksji nad samodzielnym rozumieniem naszego porozumiewania się z innymi. To nieoceniona zaleta tej pracy. Ponadto „Szkoła mówców” zawiera liczne wskazówki, ćwiczenia wplątane w nizwykłe anegdoty i paradoksy. Dzięki temu jest to pozycja nie tylko pouczająca, ale również zabawna i wspierająca w naszym codziennym dążeniu do rozwoju i stawania się lepiej rozumianymi ludźmi. Bardzo polecam!

Artur Kos

Szkoła Mówców stała się dla mnie biblią wystąpień. Ta książka jest bardzo wartościowa, bo zawiera wskazówki i wiedzę wynikającą z dziesiątek lat doświadczeń jej Autorki. Zawiera dużo ćwiczeń, 10 przykazań mówcy biznesowego, wiele przydatnych narzędzi, w tym również dotyczących przygotowania siebie i wyjątkowej prezentacji. Po jej przeczytaniu, zamierzam zastosować wiele rad, skorzystam z narzędzi i stworzyć swoją kolejną prezentację i wystąpnienie zupełnie inne niż dotychczas. Bardzo dziękuję Autorce i polecam wszystkim, dla których wystąpienia publiczne to ważny obszar w życiu.

Barbara Magdalena Ważna

Wspaniała i praktyczna książka, co nie znaczy łatwa w odbiorze. Do chwili obecnej nie spotkałem publikacji ujmującej zagadnienia wystąpień publicznych tak kompleksowo, a jednocześnie tak wnikliwie. Każdy praktyk w tej dziedzinie, niezależnie od swego wieku i wykształcenia, znajdzie w niej dużo dla siebie. A na dodatek audiobook przeczytany piękną polszczyzną i intrygującym głosem… Książka jak najbardziej godna polecenia, szczególnie dla menedżerów wyższego i średniego szczebla. 

Wiesław Sierant

Dyrektor Handlu i Rozwoju, Fenice Poland Sp. z o.o. (grupa energetyczna EDF)

Spotkanie autorskie

Piszecie do mnie:

Pani Lidio. Uważam, że „Szkoła Mówców” to biblia mówcy i każdy kto przemawia powinien ją przeczytać. To pierwsza książka, którą kupiłem po wysłuchaniu audiobooka z obawy, że coś przeoczyłem i żeby móc wybierać fragmenty i podnosić swoje umiejętności. Czekam z niecierpliwością na kolejne pozycje.

Marcin Adamczyk

Wiceprezes ds. PR w Vistula Toastmasters Leaders

Pani Lidio, Z wielką przyjemnością i zapałem przeczytałam Pani książkę „Szkoła Mówców”. To bardzo przydatna publikacja, świetnie napisana, która powinna być obowiązkowym elementarzem dla mówców, trenerów, menedżerów! Bardzo dziękuję za podzielenie się tak ważną wiedzą 🙂  

Elżbieta Kowalewska

Video ze spotkania autorskiego