Gdy piszę ten tekst ważę każde słowo. Myślę, czy jest potrzebne, czy da Ci wartość.

Tak samo jest z wystąpieniami publicznymi.

Twoi odbiorcy nie chcą marnować czasu na nic niewnoszące gadanie.

Zwróć uwagę na poniższe wskazówki i wykorzystaj dobrze swój czas:

· Przygotuj się dobrze do wystąpienia. Zarówno pod kątem treści jak i technicznie. Twoje przygotowanie powinno dotyczyć Ciebie jako mówcy (wizerunek, mowa ciała, wymowa, postawa) oraz strategii  i sposobu prezentacji.

· Wyeliminuj wszystkie zbędne elementy – im mniej tym lepiej, oczywiście pod warunkiem, że jest wartościowo. Gdy przygotowujemy się do wystąpień mamy wrażenie, że wszystko co chcemy przekazać jest ważne. Bardzo rozbudowujemy to, co chcemy przekazać odbiorcom. Nie sztuką jest powiedzieć wszystko. Sztuką jest powiedzieć to, co dla odbiorców najważniejsze. Co da im wartość i co zapamiętają.

· Odpowiedz na potrzeby i oczekiwania Twoich odbiorców – musisz je wcześniej poznać. Jeśli nie poznasz swoich odbiorców to szanse, że dotrzesz do nich ze swoim przekazem są nikłe. Dowiedz się kim są, czym się zajmują, jakie mają cele, potrzeby i oczekiwania.

· W trakcie wystąpienia pilnuj czasu – odbiorcy nie lubią, gdy mówimy więcej niż było to planowane. Oczywiście nie chodzi tu o ostentacyjne zerkanie na zegarek. Chodzi o pilnowanie tego co mówimy, czy mówimy to, co zaplanowaliśmy, czy nie odpływamy na boczne tory. Jeśli dobrze przygotujesz strukturę swojego wystąpienia nie będziesz mieć z tym problemu.

· Pracuj nad rozwojem swoich umiejętności przemawiania – nie musisz być od razu perfekcyjny, ważne jest, by mieć świadomość tego, co jest dobre a co warto udoskonalić. Przyglądaj się sobie i swoim wystąpieniom, analizuj je. Obserwuj też reakcje swoich odbiorców i postępy w działaniach.

Wszystko co napisałam można podsumować jednym zdaniem:

WYKORZYSTAJ DOBRZE SWÓJ CZAS, KAŻDĄ MINUTĘ WYSTĄPIENIA, PRZYGOTUJ SIĘ I PRACUJ NAD SOBĄ, A BĘDZIESZ ODNOSIĆ SUKCESY W WYSTĄPIENIACH

A więc: DO ROBOTY 🙂 Za tydzień kolejna pigułka wiedzy o wystąpieniach 🙂

 

Dobrego dnia 🙂

A jeśli chcesz nauczyć się, jak się świetnie przygotować do prezentacji to zapraszam Cię na moje szkolenia i konsultacje.

Z jakimi potrzebami moich klientów najczęściej pracuję?

1. Stres przed wystąpieniami- uczymy się nie walczyć z tremą tylko tak z nią pracować, żeby nie ograniczała tylko wspierała.

2. Przygotowanie do wystąpienia – inne myślenie i inny sposób przygotowania. Pracujemy moimi autorskimi narzędziami np. Formułą 5K. Klienci mówią potem, że to wywróciło ich myślenie i pokazało, jak to robić z sensem.

3. Budowanie relacji z odbiorcami, umiejętność angażowania i mówienia w interesujący sposób

4. Dykcja i emisja głosu – jak mówić wyraźnie, tak, żeby odbiorcy rozumieli

5. Mowa ciała – czyli jak się poruszać po scenie lub przed kamerą, co zrobić z rękami w czasie wystąpienia, jak nawiązywać kontakt wzrokowy

6. Slajdy- czyli jak zrobić slajdy, które wspierają to, co mówimy

7. I wiele innych rzeczy, bo wystąpienia publiczne wymagają wielu umiejętności.

Jakie formy mają moje szkolenia?

🟠 Procesy indywidualne: przeważnie wybierają je dla siebie menedżerowie i menedżerki wyższego szczebla, np. #CEO, członkowie zarządów. Taki proces daje możliwość skupienia się tylko na Twoich problemach, bo uczymy się tylko tego, czego Tobie brakuje do pełnej skuteczności. 

🟠 Szkolenia dla zespołów menedżerów. Rekomenduję zawsze połączenie pracy warsztatowej w grupie z konsultacjami indywidualnymi, dzięki czemu cały zespół robi niesamowity rozwój.

🟠 Szkolenia otwarte MISTRZ WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH, gdzie w kameralnej grupie uczymy się wszystkiego, co potrzebne żeby być skutecznym prezenterem biznesowym.

Więc jeśli chcesz wiedzieć, umieć i wdrożyć u siebie, w swojej firmie nowoczesne umiejętności wystąpień publicznych to zapraszam 😊

Napisz do mnie lub zadzwoń i bierzemy się #doroboty 😊